Primer llistat d'adhesions a la Campanya de l'Espai Social i la PHRP de Magdalenes

Col·lectius, entitats i associacions que s'adhereixen a la Campanya pel reconeixement de l'Espai Social i la PHRP de Magdalenes.


FAVB, Federació d'associacions de veïns i veïnes de Barcelona
AAVV Casc Antic de Barcelona
Associació de veïns i veïnes de l'Òstia
Associació veïns del Barri Gòtic, Barcelona
Plataforma d'afectats en Defensa de La Barceloneta
Veïns en defensa de la Barcelona Vella
Observatori DESC
Coordinadora contra l'Especulació del Raval
Taller VIU, Taller contra la violència immobiliària i urbanística
Arquitectes sense fronteres
SostreCívic, cooperativa d'habitatge
Sala Conservas
Sodepau
VdeVivienda, assemblea pel dret a l'habitatge de Bcn
Espai per a la Desobediència a les Fronteres
Masala, periòdic de Ciutat Vella
Federación de la casa de la solidaridad
RAI, Recursos d’Animació Intercultural
Campanya Qui deu a qui? Barcelona
Associació cultural el Raval "El Lokal"
REDS-Red Europea de Dialogo Social
ACS Assemblea per la Comunicació Social
ACIB (Associació per la comunicació independent als barris)
Colectivo Maloka Colombia
Secció Sindical de CGT de Parcs i Jardins
Ateneu Rosa de Foc
Acció per un Turisme Responsable
Asociación Cultural Traficantes de Sueños
Alternativas Nómadas
City Mine(d) - KRAX
"Programa de radio La Pulperia"
Associació Cultural, Ningun Lugar
Coordinadora Contra la Marginació de Cornellà
Associació d'Amistat amb el Poble de Guatemala
Grupo de apoyo a la CTA de Barcelona Central de los trabajadores de la Argentina
Asociación argentina contra la impunidad
exit - experimentar inventar i transformar
riereta.net,taller tecnològic
horitzo.tv, una altra televisió possible
dorkbot Barcelona
PSUC viu
ALIA, Associació per la recerca i l'acció
OVNI Arxius de l'Observatori
Grup de Muntanya i Espeleologia de Beneixama
Associació Cultural L'Antic Teatre-L'Espai de Creació
Col·lectiu de Solidaritat amb la Rebel·lió Zapatista,
Joves Comunistes
Associació Cultural Xarnego
Netlabel Costellam
Limes, espais per a la recerca acció
La Quimera Rosa
Associació Catalana de Brigadistes a Nicaragua
Associació cultural Enmedio
Casa Pública de Mujeres la Escalera Karakola
Enfoc Col·lectiu
Revolta Global
Piel de Logos
Asociación de Vecinos de Malasaña
Straddle3
Solidaritat, Decreixement i Accció
Joves Comunistes
Plataforma de Veïns afectats del barri del Congrés
Asamblea de majaras (Contrabanda FM)

Hi han, de moment, 316 persones adherides a la Campanya pel reconeixement de l'Espai Social i la PHRP de Magdalenes.
Algunes de les persones adherides son:
Pau Riba Romeva (Músic i Poeta), Santiago Cirujeda (arquitecte), Matthew Tree (escriptor), Vicent Partal (director de Vilaweb), Jordi Borja (geògraf i urbanista), Jaume Asens Llodrá (Comissió de Defensa del Col·legi d'Advocats de Barcelona), Maria Marco Aparicio Wilhelmi (professor de Dret Constitucional de la UG), Gabriela Serra (Entrepobles), Simona Levi (Artista multidisciplinar, agitadora cultural), Arcadi Oliveres (Professor titular d'Economia Aplicada/Justícia i Pau), Ignasi Terrades (Catedràtic d'Antropologia social de la UB), Félix Vázquez Sito (Professor titular de Psicologia Social UAB), Santiago López Petit (Professor titular d'Història de la Filosofia UB), Juan Manuel Calero Gallego (Catedràtic de Dret de la Universitat de Sevilla), Raimundo Viejo Viñas (Professor de Teoria Política de la UPF), Anna Raventós Barangé (Professora Departament de filologia francesa de la Universitat de Sevilla), Jose Angel Brandariz Garcia (Professor titular de Dret Penal de la Universitat d'A Coruña), Jaume Botey Vallès (Professor titular d'Història Contempòrania, UAB), Elena Rico Gomez (Professora del Departament d'Econometria, Estadística i Economia Espanyola de la UB), Marcelo Expósito (Professor de Belles Arts UB), Yann Bona Beauvois (Professor Associat Psicologia Social UAB), Tomás Herreros Sala (Prof. Departament de Política Econòmica de la UB), Jordi Bonet i Martí (Professor associat de Mètodes d'Investigació i Diagnosi en l'Educació UB), Alejandro Andreassi Cieri (Professor Història Contemporània de la UAB), Maria Pia i Barenys (Professora jubilada del Departament de Sociologia UAB), Maria Mas i Canals (Presidenta de AVV Casc Antic), Josep Saldaña Cavallé (xarxaire/programador), Ramón Pinto Sánchez (Matemàtic), Josep Maria Navarro Cantero (Fons Català de Cooperació al Desenvolupament), Ramón Fernández Durán (Enginyer de camins i urbanista), Pedro Soler (artista / gestor cultural), Irene Quintans Pintos (Urbanista), Emmanuel Rodríguez López (Ed. Traficantes de Sueños), Xavier Casanovas (matemàtic i trompetista), Javier Chavarri Alecha (Enginyer), Jorge Sánchez (Tècnic Comunitari), Semolinika Tomic (Creadora multidisciplinar), Anabel Ortuño Garrigós (Treballadora social), Marko Antonio Moya Ruíz (Comediant), Inés Payá Valdés (Arquitecta Tècnica), Ivan Miró i Acedo (La Ciutat Invisible, sccl), Cintia Gorosito (Papers i Drets per Tothom), Griselda Casadellà (Sociòloga i periodista), Jazmín Mejía Vallejo (Mujeres Pa'lante), Itxasne Gaubeca (Sociòloga), Agueda Bañón Pérez (Dissenyadora Gràfica), Ruth Cuesta Soler (Administrativa), Aniol Vila Duran (Estudiant), Alex de la Fuente (Llicenciat en Història), Clara Bertran (Ateneu Rosa de Foc), Sergio Porcel (Investigador Social), Juan Manuel Avila Escobar (Col·lectiu Maloka), Jose Emiliano Quiroga Garcia-Boente (olholivre), Cristina Jiménez Vidal (VdeVivienda), Pablo Molano Romero (Estudiant), Emma Alhari Pahissa, Albert Papell i Garcia (Consultor), Mario Sepúlveda Sánchez (Professor de primaria), Xavier Batllés (MonSenseGuerres/músic), Anna Obradors (Institut de Govern i Polítiques. Coordinadora de recerca), Carlos Alberto Alonso Espinosa (VdeVivienda/Professor), Feliu Fusté Cano (Estudiant), Albert Sancho (joier-brocanter), Josep Oriol Badell Santaulària, David Gamez (Ed. Traficantes de Sueños), Núria Alonso (Dinamitzadora Digital), Gala Pin Ferrando (traductora), Hibai Arbide Aza (advocat), Francisco Belmonte (coordinadora assemblees per l'habitatge- vdevivienda), Hèctor Gonzàles (Carter), Reyes Font (Ateneu Rosa de Foc), Andrómeda Rodríguez (Aprendiz), Maritza Rave (Col·lectiu Maloka), Clara Foz (Treballadora Social), Alex Juanmartí (Prof. Secundària), Jose Emiliano Quiroga Garcia-Boente (olholivre), Elsa Plaza Müller (professora d'Estètica de l'Istituto Europeo del Design), Jaume Seguí (Enginyer de Telecomunicacions TV3), Leonor Sanchis Hernández (Professora de Dibuix), Albert Batiste Triadó (arquitecte), Io Casino, Berta Iglesias Varela, Lorena González Escribano, Antonio Garcia Acosta, Maria Jesús Pedrosa Gámez, Kike Tudela, Sheila Aladrén Campos, Marc Martí Costa (Institut de Govern i Polítiques Públiques, UAB), Alex Caralps Berenguer, Jonathan Tula Vidal, Ramón Gabarrós Cardona, Anabel Ortuño Garrigós, Luís González, Montserrat López Tolosana, Ainoa Guilera de Madariaga, Daniel Soler Boquera, Alèxia Guilera Madariaga, Lidia Montesinos Llinares, Xavier Ferrer, Lina Maria González, Karolina Ramírez Vidal, Sílvia Vilasaló Abelló, Xavier Cela Bertran, Dolores Manzano, Julián García Revilla, Mariona Bros Ardevol, Cinta Sala Candela, Purificación Obregón Castañer, Josep Mª Agulló i Sidera, Jordi Carbó, Mariano Martino, Maria jesus Campos Lázaro, Ana Rosa Aladrén Campos, Maria Jesus Aladrén Campos, Andrés Aladrén Campos, Maria Alvarez Roy, Oliver Martínez Martínez, Eulàlia Garcia Sastre, Blanca Callén, José Martín Murcia, Laura Recoder(estudiant), Francesco Salvini (investigador militante), ZUBIRI REY Jon Bernat (Investigador-Militante), Jose Antonio Cano Gil (camionero), Eloi Serra (efectista, estudiant i precari), Marta Cruells (ALIA), Arnau Montserrat Vilaseca (pagès rurbà), Amalia Hernández Luna (auxiliar de infermeria), Andoni Egia Olaizola (estudiante), Abu Ali (vídeo), José Ignacio Candela, Toni Esteban Carrillo (precari), Adelina Gracià i Bellod (Biòloga/Músic), Ada Colau (VdeVivienda / Tècnica de projecte Observatori Desc), Eudald Rifà Castro (Geòleg),Andrea Calsamiglia, Paula Calderon, Raimundo Sanchez (Educador), Marina Pardo, Núria Calero, Luciano Rios (Fontanero), Alberto Gutiérrez Souza (educador social), Nora Arias, Miguel Calero, Antonio Tabernero Díaz (teleoperador), Alida Díaz (arquitecta), Cristina Mena Naranjo, Miquel Sàbat, Núria Vergés (Donestech), Núria Romagosa Saunell (Dissenyadora), Eduard Folch Florido (Autònom), Jose Maria Alonso Moreno (estudiant), Elena Barbancho Prieto (Forestal), Pol Ferròs Santolalla (estudiant), Pilar Guido Lavalle (Autònom), Eric Stone (Professor), Alèxia Guilera Madariaga, Berta Iglesias Varela, Jonathan Tula Vidal, Ramon Gabarrós Cardona, Eva Romero (aturada), Ines Piqueras (artista), Iván García Ambruñeiras, Mario Martinez Vegas (Vdevivenda/ Tècnic en pesatge industrial), Alba Pawlowsky (estudiant d'arquitectura), Patricia Aljama Cuenca (estudiant), Juan Carlos Bote Escobar, Pablo Alejandro Passols (cambrer), Francesc Sancho Doldan (mestre), Sayani Mozka Estrada (Estudiant), Cecilia Puglia (La Quimera Rosa), Santiago Fernández Uranga (Professor d'Ensenyament Secundari), Andrés García del Fresno (Metalúrgico), Dídac Pintor (artista independent), Ángela Sanz Toledano (Auxiliar Administrativa); Noèlia Rico (Veterinaria); Francesc Sancho Pallissa (Antiquari); Vigelmy Portillo Quinteros (Estudiant de Batxillerat), Pau Urenya i Micó (Professor de filosofia d'IES), Marc Gonzalo (Il·luminador), Laura Cortés Ruíz (GMS), Daniele Porreta (Arquitecte), Mario González, Adrià García-Alzórriz, Jordi Carbó (Arquitecte), Eduard Milan i Garcia (Enginyer Tècnic), Ariadna Cañadas (Educadora ambiental), Andrés Iglesias Marina (V de Vivenda), Elian Peña Guerrero (Arquitecte), David Hernández Raja (Estudiant), Marta Llobet Estany (Professora UB), Amàlia Tarrés Sabartés (Treballadora Social), Francesc Gascó (Professor de Català), Inés Massot Lafon (Professora), Gemma Ubasart i Gonzàlez (Regidora de Castellar del Vallès - AE L'Altraveu), Tatiana Dobaño Príncep, Elisabet Tejero (sociòloga), Cristina Fernández Bessa (Investigadora Observatori Social Drets Humans), Glòria Mèlich (mestre i traductora), Paulo Estevez (arquitecte), Alfredo Apilánez Piniella (professor), Natalia Miaula, Lorenzo Vidal-Folch, Pablo Romero Cuesta (antropoloco), Luciano Rios (lampista), Fabian Crovetto (estudiant), Julia Calvo (biòloga), Eva Piñeiro Núñez (arquitecte-aparelladora), Xavier Valls, Maria Pilar Nieto de la Rosa (Educadora Infantil), Cristina Nieto de la Rosa (educadora infantil, TEI), Xavier Batllés (Enfoc Col·lectiu, Productor), Anna Oliva (Enfoc Col·lectiu, Actriu), Neus Méndez (mestra), Anna Mateu (V de Vivienda, disseny gràfic), pili iglesias estelles (arquitecte), Caterina Borelli (antropòloga-treballadora social), Laia Ventura Garcia (investigadora), Marta Minguillón, Pau Dotor (educador social), Blai Dalmau (realitzador audiovisual), Núria Suarez Piñol, Mauro Castro (EXIT-Investigador), Suzy Russell (treballadora comunitària), Andreu Vidal Paris (estudiant d'arts -cuidador sociosanitari), César Molero Belmonte (escriptor), Pilar Rodríguez Suárez (advocada), Mireia Castillo Saladrigues (artista visual), Héctor García Villa, Fernando Díaz Orueta (sociòleg), Marta Iglesias, Antonio García Martínez (EPA Patio Maravillas/editor), Marcià Florit (estudiant/realitzador audiovisual), Joan Escofet, Andrés Iglesias Marina (V de Vivienda), Miquel Jornet (Solidaritat, Decreixement i Acció), Joan Pujades (estudiant), Barbara Partegàs (pastissera), Bernat Bidegain,...
Per signar com a col·lectiu fes un click aquí
I per signar individualment aquí